مهندسی بهداشت حرفه ای و ایمنی کار
تاریخچه رشته مهندسی بهداشت حرفه ای و ایمنی کار

گروه مهندسی بهداشت حرفه ای و ایمنی کار یکی ازگروه های7 گانه دانشکده بهداشت می باشد که فعالیت های خود را از سال 1371 با پذیرش دانشجو در مقطع کاردانی بهداشت حرفه ای آغاز نمود. با گذشت زمان و با تقویت زیر ساخت های آموزشی و پژوهشی و نیز جذب اعضاء هیأت علمی توانمند و نیروی انسانی متعهد، مجوز پذیرش دانشجو در مقاطع کارشناسی ناپیوسته  (در سال1377)، کارشناسی پیوسته ( در سال 1388)، کارشناسی ارشد (در سال 1389)، دکتری تخصصی ( در سال 1392) رشته مهندسی بهداشت حرفه ای به گروه اعطاء گردید. همچنین از مهر 1397 گروه اقدام به پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد مدیریت سلامت، ایمنی و محیط زیست (HSE) نمود.

لازم به ذکر است از سال 1395 و با بازنگری کلی سر فصل مقطع کارشناسی و تغییر عنوان رشته به مهندسی بهداشت حرفه ای و ایمنی کار عنوان گروه نیز به گروه مهندسی بهداشت حرفه ای و ایمنی کار ( بحاک) تغییر یافت.

در حال حاضر گروه مهندسی بهداشت حرفه ای و ایمنی کار در چهار رشته - مقطع ( شامل کارشناسی، کارشناسی ارشد ، دکتری رشته مهندسی بهداشت حرفه ای و کارشناسی ارشد HSE ) دانشجو می پذیرد. با برخورداری از 8 نفر عضو هیأت علمی در گرایش های مختلف و با شش نفر کارشناس کارآزموده و نیز هفت آزمایشگاه تخصصی یکی از دانشگاه های برتر در زمینه آموزش و پژوهش در حوزه های مربوط به سلامت و ایمنی شغلی در کشور به شمار می رود.

 
 
تاریخ به روز رسانی:
1399/09/25
تعداد بازدید:
10183
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان فارس می باشد.
افراد https://www.sums.ac.ir
Powered by DorsaPortal